Kineziotejping

je rehabilitační metoda lepení barevných pásek na kůži, která startuje a napomáhá přirozeným vlastním hojivým procesům v těle. Podstatně snižuje nutnost užívání léku proti bolesti a k uvolnění svalů, tedy zátěž organismu léky.

Pomocí kineziotejpingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivují ozdravné procesy a reflexním způsobem povoluje nebo aktivuje určité svaly.

Páska je vyrobena ze 100% bavlny a má stejně elastické vlastnosti jako lidská kůže. V pohybu tedy nebrání jako jiné rigidní pásky, které mají za cíl spíše zpevnit kloub nebo znehybnit (forma ortézy). Lepidlo je hypoalergenní. Před aplikací je dobré si danou oblast oholit, aby nedocházelo k tahání chloupků a dráždění.

Vydrží 3-7 dnů podle potivosti kůže. Ženám vydrží zpravidla z tohoto důvodu déle. Pokud se okraje začnou odlepovat nesundávejte pásku, snažte se ji tam ponechat, co nejléle to půjde. Někdy stačí jedno tejpování, ale průměrně se tejpuje 3-4x.